AVIEN.PL | Internetowa sprzedaż hurtowa

Avansa 500 W + akumulator 46Ah

Kod: AVANSA SET
Promocja
Marka: AVANSA
1 243 zł / ks
Skladom ZA

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Zasilacz cyrkulacyjny Avansa 500 W+ Akuma VORTEK 12V 46Ah 450A

 

Dane techniczne Avansa 500 W

    • Maksymalna pojemność: 800 VA
    • Maksymalna moc znamionowa: 500 W
    • Główna moc wejściowa: 150 – 270 VCA
    • Częstotliwość wejściowa: 45 – 65 Hz
    • Moc wyjściowa: 207 – 241 VCA
    • Częstotliwość wejściowa: 50 – 60 Hz
    • Czas przełączania: <4ms
    • Napięcie neutralne podłączonego akumulatora: 12V DC 
    • Maksymalna pojemność podłączonego akumulatora: 120 Ah 
  • Zabezpieczenie przed przeciążeniem:110% 130% (30 sekund)
  • Zużycie energii w gniazdku: 22W
  • Wymiary (wys./szer./dł.): 18,5x14,5x34 cm
  • Zasilacz awaryjny jest odpowiedni dla urządzeń o łącznej mocy maksymalnej ok. 250 W

Obliczanie czasu podtrzymania:

Wprowadź pojemność akumulatora Ah

Wprowadź maksymalną wydajność pompy W

godzin, zasilacz awaryjny będzie nieprzerwanie podtrzymywał pracę pompy

 

Ten produkt należy do grupy profesjonalnych automatycznych zasilaczy awaryjnych (UPS) specjalnie zaprojektowanych i wyprodukowanych do ciągłego zasilania kotłów na paliwa stałe w przypadku awarii głównego zasilania. W przypadku awarii zasilania zasilacz awaryjny (UPS) zapewnia natychmiastowe zasilanie bateryjne, które umożliwia pracę pomp cyrkulacyjnych i bezpieczne chłodzenie kotła.

 

Zasilacz awaryjny można wykorzystać do zapewnienia działania innych urządzeń elektrycznych, które wymagają stabilności i stałych parametrów zasilania. Produkt ten nie powinien być używany jako przetwornica (z nieograniczoną pracą z akumulatora 12V).

 

Główną cechą tego urządzenia jest krzywa mocy wejściowej podczas pracy z akumulatora. Krzywa jest czystą sinusoidą, identyczną jak w przypadku zasilania sieciowego w domu. Gdy główne zasilanie w domu jest włączone, źródło rezerwowe ładuje akumulator i zapewnia jego długotrwałą żywotność. Zasilacz awaryjny (UPS) działa tylko z zewnętrznym akumulatorem 12 V (w przypadku modelu 1050 W z akumulatorem 24 V). Należy używać wyłącznie akumulatorów kwasowo-ołowiowych, ponieważ zasilacz awaryjny jest przeznaczony do ładowania tego typu akumulatorów. Nie zaleca się stosowania akumulatorów żelowych.

 

Ostrzeżenie! Należy zachować ostrożność podczas obchodzenia się z akumulatorem. Podczas podłączania zasilania awaryjnego należy zdjąć metalowe przedmioty (np. bransoletki, łańcuszki, zegarki, pierścionki itp.). Ze względu na fakt, że może to spowodować zwarcie prądu elektrycznego i w konsekwencji doprowadzić do rozpadu materiałów metalowych na ciele konsumenta. Podczas podłączania akumulatora należy zachować polaryzację: czerwony (+dodatni) przewód zostanie podłączony do zacisku +, a czarny (-ujemny) przewód zostanie podłączony do zacisku -. Do połączenia kabla z biegunami akumulatora służą metalowe złącza. Przed podłączeniem zaleca się oczyszczenie styków akumulatora za pomocą szczotki.

 

Zainstaluj zasilacz awaryjny (UPS) w suchym miejscu, wolnym od wilgoci, z dala od wody i śniegu. Miejsce instalacji zasilacza awaryjnego (UPS) musi być wystarczająco duże, aby nie blokować układu chłodzenia zasilacza awaryjnego. Ponadto miejsce to powinno być wolne od kurzu lub pyłu węglowego, który mógłby zablokować wentylator zasilacza awaryjnego. Miejsce instalacji powinno być dobrze wentylowane, aby zapobiec przegrzaniu systemu. Aby uniknąć porażenia prądem, należy sprawdzić, czy wszystkie przewody są w dobrym stanie i nie zawierają części pozbawionych izolacji. Praca zasilacza awaryjnego (UPS) może powodować wyładowania łukowe. Zasilacza awaryjnego nie należy instalować w środowisku łatwopalnym.

 

UWAGA! Zasilacz awaryjny (UPS) działa tylko wtedy, gdy jest podłączony do akumulatora zewnętrznego. Nie należy go używać bez podłączonego akumulatora. Po podłączeniu akumulatora należy podłączyć główny przewód zasilający do gniazda sieciowego (230 V, 50 Hz) z uziemieniem. Z tyłu zasilacza podłącz urządzenie, które ma działać podczas awarii zasilania. Należy postępować w następującej kolejności: podłączyć akumulator, podłączyć główne źródło zasilania, a następnie podłączyć odbiornik (urządzenie) do zasilacza awaryjnego (UPS). Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania (ON/OFF) przez 4 sekundy, aby włączyć zasilanie.

Działanie systemu rozpoczyna się od automatycznego wykrycia stanu akumulatora zasilanego napięciem sieciowym. Jeśli napięcie akumulatora spadnie poniżej 10,8 V, akumulator może ulec uszkodzeniu i nie będzie można go uruchomić.

W przypadku awarii zasilania lub gdy parametry zasilania nie mieszczą się w normalnym zakresie, zasilacz awaryjny (UPS) automatycznie przełączy się na akumulator. Przełączenie zasilania awaryjnego na akumulator zostanie pokazane na wyświetlaczu zasilacza awaryjnego (UPS). Urządzenie (UPS) informuje również sygnałem dźwiękowym o przełączeniu zasilania awaryjnego (UPS) na akumulator.

Gdy napięcie akumulatora spadnie poniżej wartości minimalnej (akumulator jest rozładowany), zasilacz awaryjny (UPS) zwiększy częstotliwość dźwięku ostrzegawczego i odłączy zasilanie.

 

Jeśli urządzenie podłączone do zasilacza UPS przekroczy maksymalną moc o 110%, UPS wyemituje przerywany sygnał dźwiękowy i wyłączy się automatycznie. W przypadku urządzeń o charakterze indukcyjnym (np. pompy wodne i silniki elektryczne) zaleca się stosowanie urządzenia o mocy do 50% maksymalnej mocy UPS, ponieważ urządzenia o charakterze indukcyjnym mogą wymagać dwukrotnie większej mocy przy rozruchu.

Ostrzeżenie! Niebezpieczeństwo! Nie należy dotykać styków baterii podczas pracy urządzenia.

Aby wyłączyć zasilanie awaryjne (UPS), należy przytrzymać przycisk ON/OFF przez 4 sekundy. Następnie zasilacz zapasowy wyemituje sygnał dźwiękowy i wyłączy się.

 

Ostrzeżenie! Jest to tylko urządzenie zabezpieczające, które może być używane tylko podczas awarii zasilania. Podczas korzystania z urządzenia nie należy pozostawiać go w pobliżu paliwa.

 

Główne cechy:

  • Zasilacz awaryjny (UPS) zatrzymuje się w przypadku niskiego poziomu naładowania baterii. Jeśli akumulator zostanie rozładowany do napięcia 10,8 V, zasilacz awaryjny odetnie zasilanie, aby zapobiec zniszczeniu akumulatora. Zabezpieczenie przed przeciążeniem:Jeśli obciążenie zasilacza awaryjnego (UPS) przekroczy 110% mocy znamionowej, zasilacz awaryjny (UPS) zatrzyma się, aby zapobiec uszkodzeniu.
  • Zabezpieczenie przeciwzwarciowe:Zasilacz awaryjny (UPS) zatrzyma się w przypadku zwarcia. – Regulator napięcia (AVR) zapewnia stałe napięcie dla urządzeń w określonym odstępie czasu. Zasilanie z akumulatora włączone: system przełącza się na zasilanie z akumulatora i zapewnia ciągłe zasilanie urządzeń. Funkcja obejścia:
  • Automatyczna: jeśli w sieci występuje niestandardowe źródło zasilania, zasilacz zapasowy automatycznie przełączy się na akumulator. – Konwersja dla zadania rozruchowego: w niektórych przypadkach wymagana jest wyższa moc rozruchowa niż moc znamionowa zasilacza awaryjnego (UPS). W takim przypadku zasilacz awaryjny (UPS) rozwiązuje ten problem, dostarczając energię na poziomie 110% swojej mocy. Gdy pojemność zostanie wyczerpana, urządzenie wyłączy się.
  • Wysoki prąd ładowania: początkowy prąd ładowania wynosi około 10 A. Ładowanie baterii trwa krócej niż w przypadku tradycyjnych ładowarek.
  • Czekanie baterii: po całkowitym naładowaniu baterii zasilacz awaryjny (UPS) utrzymuje ją w stanie naładowania. Aby uzyskać optymalne wyniki, akumulator musi mieć pojemność w zakresie 40 Ah -150 Ah. Nie należy używać akumulatorów o pojemności mniejszej niż 40Ah, ponieważ początkowy prąd ładowania zasilacza awaryjnego (UPS) (do 10A) może skrócić ich żywotność

 

Dla poboru mocy 100W:

  • Zasilacz awaryjny (UPS) z akumulatorem o pojemności 65 Ah będzie działał przez 3,5 godziny.
  • Zasilacz awaryjny (UPS) z baterią 120 Ah będzie działał przez 6,5 godziny.
  • Zasilacz awaryjny (UPS) z baterią 150 Ah będzie działał przez 8 godzin.

 

Dla poboru mocy 200W:

  • Zasilacz awaryjny (UPS) z baterią 65 Ah będzie działał przez 2 godziny.
  • Zasilacz awaryjny (UPS) z baterią 120 Ah będzie działał przez 3 godziny.
  • Zasilacz awaryjny (UPS) z baterią 120 Ah będzie działał przez 2 godziny.
  • Zasilacz awaryjny (UPS) z baterią 150 Ah będzie działał przez 4 godziny.

Dla poboru mocy 300W:

  • Zasilacz awaryjny (UPS) z baterią 65 Ah będzie działał przez 1,5 godziny.
  • Zasilacz awaryjny (UPS) z baterią 120 Ah będzie działał przez 2,5 godziny.
  • Zasilacz awaryjny (UPS) z baterią 150 Ah będzie działał przez 3 godziny.

Akumulator samochodowy Akuma VORTEK 12V 46Ah 450A

Parametry techniczne:

Pojemność: 46 Ah
Wymiary (dł. x szer. x wys.): 207 x 175 x 175 mm
Montaż: B13
Prąd rozładowania: 450 A
Waga: 12 kg


Używać:


Starsze i obecne pojazdy silnikowe ze standardowym poziomem wyposażenia
Codzienna jazda

Parametry dodatkowe

Kategoria: Źródła rezerwowe kotły, pompy
Gwarancja: 2 roky
Waga: 21 kg

Video Avansa 500 W + batéria 46Ah

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.

5
0x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nie wypełniaj tego pola:

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.

Nie wypełniaj tego pola:

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.